Recommend

AKWARELA - NAJLEPSZE STRONY

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Ekspozycje sztuki

ARTYSTYCZNE... Z wyobraźnią... O sztuce

Last articles
Upalne doświadczenia / New watercolor experiments

Upał nie daje wytchnienia, człowiek leżałby plackiem w cieniu, ale nawet w cieniu temperatura powietrza jest zbyt wysoka. Ukrywszy się w chłodzie mieszkania wymyślam nowe eksperymenty z akwarelą...

 

Tak było w chwili zaczynania artykułu... Minęło parę dni, a pogoda wreszcie zelżała. Ja skończyłam dużą akwarelę, nad którą pracowałam nocami, teraz mając odrobinę więcej czasu zeskanowałam wszystkie zaległe rzeczy i oto kolejna lista prób mieszania akwareli z różnymi substancjami ;)

 

 

 

Pierwszy eksperyment - na zamalowaną powierzchnię nałożyłam folię aluminiową - powstałe wzory przypominają nieco te z użyciem folii kuchennej aczkolwiek wydają się bardziej naturalne.

 

 

Myślę, iż to fajny sposób na malowanie szklanych przedmiotów, oblodzonych nawierzchni.

 

 

 

 

 

 

W drugim przykładzie w ręce wpadły mi świeczki, standardowe, proste - na moją zmalowaną powierzchnię 'skraplałam' gorący wosk.

 

 

Powstały grzyby - efekt może nie piorunujący, ale ciekawy, zwłaszcza jak po wyschnięciu zdejmie się nadmiar wosku.

 

 

 

 

 

Trzeci eksperyment również ze świecą - coś na wzór płynu maskującego. Plusy - nie śmierdzi, idealnie maskuje, minusy za to są dwa...

 

Zamaskowana powierzchnia jest trwała, nie da się na niej malować, a kreska jest jednak niezbyt precyzyjna, nawet gdybyśmy mieli zaostrzoną świeczkę.

 

Może być wykorzystane do malowania abstrakcji albo dalekich prześwitów światła w tle.

 

 

 

 

 

I ostatni, nawiązujący do pierwszych prób z pianą i akwarelą - w drugim podejściu coś już wyszło.

 

 

Nie jest to jeszcze to, czego bym chciała. Nie mniej jednak (mam nadzieję) z każdym nowym doświadczeniem zbliżę się do celu.

 

 

 

 

 

All images, tutorials, tips, experiments on this website are protected under the copyright laws and may only be reproduced with written permission.

Copyright © 2008-2013 Aneta Saks - All Rights Reserved.

 

 


Comments (1)
1Sunday, 19 January 2014 22:16
Sławek
Fajne te twoje eksperymenty i akwarele z ich pomocą malowane.
Ja ze swojej strony mogę dodać jako ciekawostkę, pewnie nic odkrywczego, że czasami kilkanaście kropli wody mieszam z kroplą, dwiema żółci wołowej. Tak przygotowaną miksturę nakładam pędzelkiem na mokrą jeszczę farbę na akwareli tam gdzie tej farby nałożyłem zbyt dużo lub chce aby popłynęła. Efekt podobny jak z kroplą wody tylko większa skuteczność.

Add your comment

Your name:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:
 
Copyright 2011-2013, Aneta Saks. All rights reserved.