Recommend

AKWARELA - NAJLEPSZE STRONY

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Ekspozycje sztuki

ARTYSTYCZNE... Z wyobraźnią... O sztuce

Last articles
Akwarela na płótnie / Watercolor on canvas
Thursday, 08 November 2012 00:00

Chciałam spróbować czegoś innego... O malowaniu akwarelą na płótnie nosiłam się kilka miesięcy, ale po drodze zawsze wychodziło tak, że kupowałam w końcu tylko papier ;)

 

Kilka dni wreszcie podjęłam spontaniczną decyzję i oprócz standardowych zakupów zaopatrzyłam się w płótno, tzw. canvas panel (płyta płócienna) firmy Daler Rowney.

 

 

Farba rozpływa się nierównomiernie, co w tym przypadku jest zaletą (first results)

 

 

background results

 

 

Patrząc na informację umieszczone na odwrocie, jest zalecana do technik akrylowych i olejnych... nie ma żadnej wzmianki czy nadaje się do akwareli, co nie znaczy, że spróbować nie można ;)

 

 

Jakie wnioski? Maluje się bardzo dziwnie, płaszczyzna jest oporna na akwarelę. W pewnym sensie podłoże jest trochę tłuste, oleiste, przez co akwarela nie od razu idealnie przylega.

 

 

Ma to swoje plusy, powstałe prześwity dają namiastkę światła, które w pejzażu jest ważne. Taka płócienna dykta nie faluje, farbę można wymyć praktycznie do naturalnej bieli, a ciekawa faktura płaszczyzny nietuzinkowo rozlewa akwarelę, tworząc niejednokrotnie niespotykane efekty...

 

 

I co najważniejsze możemy malować na sucho, takie płótno nie przyjmuje wody, co znaczy, że nie musimy wcześniej namaczać naszego podłoża by malować na mokro.

 

 

Add your comment

Your name:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:
 
Copyright 2011-2013, Aneta Saks. All rights reserved.