Recommend

AKWARELA - NAJLEPSZE STRONY

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Ekspozycje sztuki

ARTYSTYCZNE... Z wyobraźnią... O sztuce

Last articles
Moczenie papieru i farbowanie tła

Wreszcie znalazłam czas na kolejny wpis, między jednym, a drugim etapem wiosennego sprzątania...

 

Udało się także przygotować eksperyment, choć od kilku dni nie mogę pozbyć się bólu pleców Dezaprobata (za dużo sprzątania przy otwartym balkonie... i przewianie gotowe Pokazuję język ).

 

Z każdym dniem czuję się coraz lepiej, w każdym razie mogę już całkiem normalnie chodzić, ale nie jest to jeszcze na tyle komfortowo, by normalnie funkcjonować... choć staram się działać na malarskiej płaszczyźnie.

 

papier w wodzie się moczy :)

 

Stąd też prawie wiosenne eksperymenty... Do w/w doświadczenia potrzebujemy miski lub wanny z wodą, papier do akwareli i farby.

 

Papier wkładamy do naszego naczynia z wodą i moczymy dokładnie, aż całkiem nasiąknie. Swój 'topiłam' 5 minut, aczkolwiek można dłużej. Wyjmujemy pozwalając, by nadmiar wody spłynął i rozkładamy papier na stole (suchym i odtłuszczonym)

 

 

mokry papier leży na stole

 

Nie przyczepiam go taśmą malarską, jest na tyle mokry i ciężki, że przy malowaniu nie będzie nam falował, wyginał się czy za szybko sechł.

 

Na takim możemy od razu malować - kolorami, które stanowić będą bazę wyjściową tła. Ja wybrałam odcienie rudości i błękitów.

 

mokra, zamalowana po całości powierzchnia

 

Wydaje mi się, że jest to dobry sposób na malowanie mega dużych akwarel ;) za które mam zamiar zabrać się niebawem.

 

Oczywiście im większy format, to dłużej musi się pomoczyć, ale co najważniejsze, papier jest tak mokry i tak długo zachowuje wilgoć, że nie grożą nam przypadkowe grzyby w malowaniu i swobodnie możemy operować plamą, jej nasyceniem i rozmyciem...

 

 

namalowane tło - już suche

 

Moje suche tło jest już gotowe, mogę swobodnie zacząć kolejny etap... Moczenie papieru ma jeszcze jedną zaletę - nie koniecznie musimy 'farbować' tło akwarelami, wystarczy do tego saszetka z herbaty albo kawa, które idealnie nadają się na bazowe wyjście prac w sepii...

 

 

 

Add your comment

Your name:
Comment:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Word verification:
 
Copyright 2011-2013, Aneta Saks. All rights reserved.